Gdzie nasze 65 tysięcy zł pobrane na „przekształcenia”, których nie ma?!

Od kilkunastu lat Polacy stają się prawowitymi właścicielami swoich mieszkań wraz z udziałem w gruncie nieruchomości, na której stoi zamieszkiwany przez nich budynek. Mogą to zrobić, bo zarządy ich spółdzielni mieszkaniowych zastosowały się do wymogów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych  i już dawno temu podjęły uchwały o przedmiocie odrębnej własności lokali.

Mieszkańcy naszej Spółdzielni nadal są jedynie właścicielami powietrza w zajmowanych mieszkaniach, mimo że na zakup tych mieszkań poświęcili dorobek życia albo brali kredyty na lata.

NADAL JEDYNYM WŁAŚCICIELEM NASZYCH MIESZKAŃ JEST SPÓŁDZIELNIA.

JEŚLI KTOŚ Z MIESZKAŃCÓW NASZEGO OSIEDLA ŻYJE W UŁUDZIE, ŻE JEST WŁAŚCICIELEM KUPIONEGO MIESZANIA, TO PROPONUJEMY BARDZO PROSTY TEST – NIECH UDA SIĘ DO NOTARIUSZA I POWIE, ŻE CHCE ZAWRZEĆ UMOWĘ DOŻYWOCIA.

Tylko dlatego, że zarząd naszej Spółdzielni od kilkunastu lat uchyla się od wykonania woli ustawodawcy, nadal jesteśmy białą plamą na mapie Polski w przekształceniach własnościowych i ponosimy wszelkie tego skutki.

Trudno nam zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować ten stan rzeczy, szczególnie, że z jednej strony wciąż nie możemy skorzystać z konstytucyjnego prawa własności, z drugiej – za to, żeby pojawiła się szansa skorzystania z tego prawa, mieszkańcy 140 lokali zapłacili już co najmniej 65 tysięcy złotych. Jednak przedmiotowych uchwał  zarządu jak nie było, tak nie ma.

A skoro tak, to postanowiliśmy już jakiś czas temu dowiedzieć się, co zarząd z pobraną od nas kwotą zrobił. Skierowaliśmy do zarządu Spółdzielni następujące pismo:

Zarząd SM „[…]”                                    

1. Pani Anna […]

  1. Pan Zbigniew […]  

do wiadomości:   RN SM „[…]” 

W zatwierdzonym przez RN w dniu 5 grudnia 2012 „Planie finansowo-gospodarczym na rok 2013” zarząd Spółdzielni zamieścił pozycję: „2.k. Inwentaryzacja budynków, gruntów, wydzielenie lokali, zmiana rozliczeń”, wyceniając te czynności związane „z przekształceniami własnościowymi” na kwotę 30 tysięcy złotych. 

Kwota 30 tysięcy zł została uwzględniona w comiesięcznych opłatach eksploatacyjnych, jest pobierana od mieszkańców już od roku 2013 i trwa to przecież nadal. W/w plan został przekazany członkom przy piśmie zarządu z dn. 30 stycznia 2013, l. dz. 31/01/2013.

Kwoty 30 tysięcy złotych przyjętej na przekształcenia własnościowe w „Planie finansowo-gospodarczym na rok 2013” w dniu 5 grudnia 2012 nie należy mylić z kolejnymi ogromnymi kwotami na przekształcenia własnościowe w wysokości 90.000 zł (choć de facto wymiar tych wpłat wynosiłby ponad 100 tys. zł), do wpłacenia których zarząd Spółdzielni próbował zmusić mieszkańców na mocy Uchwały RN nr 2/2013 z 24 kwietnia 2013 roku, o uchyleniu której Spółdzielnia powiadomiła mieszkańców w dniu 4 września 2013, a więc już po dacie obowiązywania w/w uchwały.[….]

Całość pisma poznasz tu.

Czekamy wciąż na informację, gdzie podziało się nasze 65 tysięcy pobrane na niezrealizowane cele. Jak się dowiemy, to Państwu powiemy.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.